Bel et Blanc
Akce

Informace o čištění

Základní významy symbolů pro ošetřování textilu

symbol: vanička s rukousymbol: vanička 60° Vanička znázorňuje možnost a způsob praní v domácnosti (ručně nebo v pračce). Používá se pro poskytování Informace o maximální teplotě a nejvyšším mechanickém působeni. Symbol ruky nad vaničkou stanovuje nutnost ručního praní při teplotě prací lázně do 40°C (viz první piktogram). Číslo uvnitř vaničky značí možnost praní v pračce do maximální teploty udané na symbolu. Na piktogramu čís. 2 je to teplota do 60°C.
symbol: trojúhelník Trojúhelník znázorňuje možnost běleni výrobku prostředky uvolňujícími chlor při použiti studeného a zředěného roztoku.
symbol: žehlička Žehlička znázorňuje možnost žehlení v domácnosti. Maximální teplota spodní plochy žehličky je označena jednou (do 110°C). dvěma (do 150°C) nebo třemi (do 200°C) tečkami v symbolu.
symbol: kruh s písmenem Fsymbol: kruh s písmenem Psymbol: kruh s písmenem W Kruh znázorňuje možnost chemického čištěni textilních výrobků. Písmeno uvnitř symbolu označuje druh čisticího média. „P" značí perchloretylen a jemu na roveň postavená rozpouštědla, "F" (s mírnější agresivitou i čisticím účinkem) značí benzin a jemu na roveň postavená rozpouštědla. "W" značí AQUA čištění, tj. chemické čištění vodou, využívá se hlavně u oděvů u nichž je povoleno pouze chemické čištění. Toto čištění doporučujeme u všech typů kalhot, dekoračních látek, potahů, u některých typů bund a hlavně u oděvů, které z důvodu ozdobných aplikací nemohou být čištěny chemicky, neboť by došlo k jejich poškození.
symbol: čtverec s kruhem uvnitř Čtverec s kruhem uvnitř symbolu znázorňuje možnost sušeni v bubnové sušičce po praní. Maximální stupeň působení je vyznačen jednou (nižší teplota sušení) nebo dvěma (normální sušicí program) tečkami. Někdy je uvnitř symbolu uvedena teplota, většinou ve °C.
symbol: přešktnutá vanička Přeškrtnutí předcházejících pěti typů symbolů Ondřejovým křížem znamená zákaz použití postupu, který přeškrtnutý symbol znázorňuje. Ukázka znázorňuje zákaz praní.
symbol: vanička 40° podtržená čarousymbol: kruh s písmenem P podtržený čarou Znázorněná čára pod vaničkou nebo kruhem znamená, že zpracování (praní, chemické čištění) musí být mírnější než u symbolu bez podtržení. U praní to znamená omezené mechanické působeni, postupné ochlazování máchací lázně a mírné odstřeďování. V programech praček tento postup bývá většinou součásti tzv. „šetrného programu". U chemického čištění to znamená omezené přidání vody a/nebo omezené mechanické působení a/nebo omezená teplota sušení. Samoobslužné čištění není dovoleno.
symbol: vanička 40° podtržená přerušovanou čarou Znázorněná přerušovaná čára se používá většinou pro symbol praní s teplotou do 40°C. Znamená velmi mírný postup praní. Stanovuje značně omezené mechanické působení, normální mácháni, normální odstředění a zákaz ždímání výrobku ručně.

Nenormalizované symboly

Kromě výše uvedených symbolů stanovených ČSN a normou Evropské unie (EN) se často vyskytují další nenormalizované symboly, z nichž nejčastější jsou následující:

symbol: čtverec s obloukem ve tvaru písmene Usymbol: čtverec s 3 svislými čarami Vlhký výrobek se musí sušit pouze zavěšený
symbol: čtverec s vodorovně umístěným trikemsymbol: čtverec s 1 vodorovnou čarou Vlhký výrobek se musí sušit pouze rozložený na rovné ploše
Virtuální prohlídka

Edenred

Platební karty

Kontakty

IDEAL ČESKÁ s.r.o.
Sídlo: Holečkova 777/39, 150 00 Praha 5

Tel.: +420 277 000 234
Tel.: +420 607 005 538
E-mail:


Copyright © 2006 – 2019 Bel & Blanc | zásady ochrany soukromí | | web © 2142.net